MOHENDŽODÁRO
TANTRA PRO ŽENY

MUDr. Monika Sičová

 

Dynamická meditace

Mohendžodáro je tajemný, omlazující a zkrášlující rituál ze starodávné indické tradice přizpůsobený současné ženě a jejím potřebám.  Pro více informací klikněte zde

„Když se přeruší spánek, celá příroda ožívá. Noc končí, už není tma, vychází slunce, všechno je probuzené a bdělé. A proto je první meditací takové meditace, při níž musíte být neustále pozorní, procitnutí a bdělí ať děláte cokoliv.“ (Osho, Meditace - první a jediná svoboda)

 Pozorování: Pozorování musí projít všemi 3 stupni a ve 4. dosáhne svého vrcholu. Představte si, jako byste pozorovali divadlo a celé se to dělo někomu jinému. 

- dýchejte co nejrychleji a co nejhlouběji, ale přesto stále zůstávejte pozorovatelem. 


Pokyny k dynamické meditaci

Délka: 1 h
Počet fází: 5

Lze ji provádět i individuálně, ale mnohem účinnější je ve skupině. Mějte zavřené oči a soustřeďte se na sebe. Doporučuje se vhodný oděv a prázdný žaludek.

1. FÁZE: 10 min

Chaotické dýchání

Nepravidelně dýchejte nosem a soustřeďte se na výdech. Dělejte to rychle a co nejúčinněji. Staňte se dýcháním. Využijte svou pohyblivost a probuďte novou energii. V této fázi ji však neuvolňujte.

2. FÁZE: 10 min

Explodute!

Buďte jako šílení a uvolněte energii, které je ve vás nahromaděná. Ječte, křičte, plačte, skákejte, tancujte, zpívejte, uvolňujte celé tělo. Nic nepotlačujte. Pokud vám to ze začátku nepůjde, hrajte to. Pak to přijde samo. Nevolte mysli, aby vám do toho vstupovala.

3. FÁZE: 10 min

Hučka

Zvedněte ruce nad hlavu, skákejte nahoru a dolů a vykřikujte mantru: Hu! Hu! Hu! Co nejsilněji to jde. Dopadejte vždy na celá chodila. Touto fází se úplně vyčerpejte, dejte do toho všechno.

4. FÁZE: 15 min

Zmrzněte

Stát! Přestaňte se hýbat a vydržte v pozici, v jaké jste. Jakékoliv ulevování - tiché kýchnutí, malý pohyb by zkazil celou meditaci. Pozorujte, co se s  vámi  děje.

5. FÁZE: 15 min

Oslava

Radujte se, oslavujte a vyjádřete tancem vděčnost všemu, co je kolem vás. Buďte šťastní po celý den.

„Pamatujte, že zešílet nemůžete nikdy dobrovolně. Šílenství si vás vezme a pohltí vás. Jen tak se můžete zbláznit. Pokud šílíte dobrovolně, je to něco úplně jiného. Ve své podstatě se neustále ovládáte…“ (Osho, Meditace - první a jediná svoboda)

Doporučení

Nejste v prostředí, kde byste si mohli dovolit vydávat zvuky?

Udělejte si tichou meditaci. Nevydávejte zvuky a přejděte ke katarzi 2. fáze, kterou vyjádříte pohybem. Ve 3. fázi Hu vydávejte pouze uvnitř sebe a 5. fáze bude představovat výrazový tanec.

Děje se něco s vaším tělem a vy nevíte co?

Pokud vás něco bolí, ztuhne, pouze tomu věnujte pozornost. I když vás někde něco lechtá, neškrabte se, to vám nepomůže. Jen to vnímejte. Neotvírejte oči. 

Někdy to může ovlivnit žaludek. Ten totiž potlačuje mnoho nevyjádřených emocí. Nebraňte se tomu a nechte z těla všechno negativní vyjít.

Prostě jen buďte pozorovatel té bolesti a nepříjemných pocitů. Zapomeňte, že jste to vy. Bolest a radost jsou 2 dimenze stejné energie. Soustřeďte svou pozornost na všechno, co vás rozptyluje. A ono to samo zmizí. Zmizí celé vaše tělo...

 

Proč se to děje?

Děje se to proto, že v meditaci se mění vaše tělo. Mění se jeho složení.

Kupte si CD

 

CD - OSHO DYNAMIC MEDITATION

Kupte si Oshovo CD zaměřené právě na dynamickou meditaci.


Do obchodu s CD>>

Objednávkový formulář>>