MOHENDŽODÁRO
TANTRA PRO ŽENY

MUDr. Monika Sičová

 

Láska

Mohendžodáro je tajemný, omlazující a zkrášlující rituál ze starodávné indické tradice přizpůsobený současné ženě a jejím potřebám.  Pro více informací klikněte zde

„Jsou dva druhy heldání: jedním je meditace - hledáte v hloubce sami, Druhým je láska - hledáte v hloubce s druhým člověkem.“ Osho


Cesta do nitra

Pokud se začnete více zabývat sami sebou, energie, která se dříve pohybovala ven,  se obrátí dovnitř. V takovou chvíli nemáte žádný zájem o vztah.  Chcete se více  věnovat sobě, být sám se sebou a všechny vztahy vnímáte jako vzájemnou závislost a připoutanost. Nemusíte mít z toho strach, je to pouze dočasná fáze. Když se vám poprvé podaří meditace, budete považovat lásku za připoutanost. A to máte vlastně pravdu. Je to dáno tím, že mysl, která neumí meditovat, neumí ani skutečně milovat. Do té doby jste znali pouze falešnou lásku. A faleš je potřeba nechat odejít. 

Při meditaci si také dejte pozor ještě na jednu věc. Nedělejte si z ní životní styl. Meditace není o tom, že se stanete mniši a odmítnete lásku. Meditace je v souladu s pravou láskou. Je jen proti té falešné.

Také ucítíte změnu energie.  Před tím jste se přátelili s druhými kvůli motivaci, teď žádnou mít nebudete. Půjdete k ostatním proto, že se budete chtít podělit o své štěstí. A najednou vy budete láska.

 

Meditace

Sedněte si do svého pokoje a vyzařujte lásku. Celý pokoj jí naplňte. Vnímejte ten širý oceán lásky. Buďte tvůrcem energetických vibrací lásky. Hned to poznáte. Změní se vaše aura, vibrace kolem vašeho těla. Budete živější, bdělejší. Zatancujte si, zpívejte. Je velmi důležité dát lásku sami sobě. Teprve pak ji dokážete dát druhým.

Lásku, kterou naplníte místnost se bude vracet zpět k vám a udělá vás šťastnými. 

Láska, kterou dáte sami sobě vytváří úplně jinou energii. I ostatní se nás začnou dívat úplně jinak. A vy jen svým pohledem je můžete obklopit malým vánkem neznámé energie.  Zkuste vzít někoho za ruku: najednou celé jeho tělo bude pulzovat. Bude se cítit šťastný. Až toto ucítíte, budete připraveni najít si partnera a sdílet s ním skutečnou lásku. 

Meditace pro páry, které mají ve svém vztahu blok

Posaďte se ve tmě proti sobě a chytněte se křížem za ruce. 10 min si vzájemně dívejte do očí (můžete i mrkat). Pokud se vaše tělo začne pohybovat a kývat, nebraňte mu v tom. 

Zavřete oči a dalších 10 min nechte tělo, ať se kývá. Pak si stoupněte a kývejte se spolu, držte se za ruce 10 min. 

Tato meditace slouží k promíšení vašich energií.

Osho řekl: " V milostném vztahu musíte být posedlí, a nesmíte se pokoušet vlastnit. V milostném vztahu se musíte odevzdat, a nesmíte hlídat, kdo má navrch. Přestaňte myslet."

Nechte milování přijít samo

Než se budete s partnerem milovat, na 15 min se posaďte, nemluvte a vzájemně se držte za skřížené ruce. Nezapomeňte si u toho buď úplně zhasnout světlo nebo použijte světlo tlumené. Vzájemně se vnímejte a nalaďte se na sebe. Společně dýchejte. Když partner vydechuje, partnerka dělá totéž. Pokud partner vdechuje, vdechujepartnerka. Představte si, že jste jeden organismus, máte jedno tělo. Vzájemně si hleďte s něhou do očí.

Není cílem po této přípravě na sebe hned skočit a začít s milováním. Počkejte, až přijde samo. Vzájemně si spolu hrajte, užívejte si vzájemné blízkosti a vnímání jeden druhého. Pokud milování nepřijde, nenuťte se do něj a běžte spát. Netrapte se tím. Přijměte to. Za pár dní to samo přijde. Uvidíte za den, dva nebo tři. Nechte to na sebe působit, teprve pak může být láska hluboká.

Při milování, ale při jiných činnostech zaujměte pozici svědka. Pak bude i sex vědomý. Pokud vám to nejde při sexu, zkoušejte to nejdříve u jednoduchých věcí, např. při procházce, jídle, mluvení. Zkoušejte to neustále. A jakmile toto zvládnete, zažijete neuvěřitelnou extázi i při milování.

 

"Meditace není něco, co sebou taháte stále a navždy. Jednou přijde den, kdy meditace udělala své, a už ji nepotřebujete. Tehdy ji můžete zapomenout. Meditace je jediná cesta, jak překonat sebe sama, jak transcendovat sebe sama."

Doporučení

Zjistili jste, že myslíte?

Pokud ano, vezměte svou hlavu do dlaní a pořádně s ní zatřeste. Ale opravdu pořádně, ať je vše naruby. Dělejte to několik týdnů. Pomůže vám to ve vaší bělosti a vnímání přítomnosti. Osho řekl, že existuje pouze jediné šílenství a tím je šílená mysl.