MOHENDŽODÁRO
TANTRA PRO ŽENY

MUDr. Monika Sičová

 

Modlitba

Mohendžodáro je tajemný, omlazující a zkrášlující rituál ze starodávné indické tradice přizpůsobený současné ženě a jejím potřebám.  Pro více informací klikněte zde

„Bůh je pomůckou k modlitbě. Jakmile se jednou naučíte modlit, zapomeňte na Boha. Modlitba sama postačí." Osho

 


Nic nežádejte

Myslíte si, že vaše modlitby někdo poslouchá? Není tomu tak. Mluvíte k prázdnému nebi, vedete monolog. Za to, že se modlíte nemůžete očekávat žádné požehnání či jinou odměnu. Protože sama modlitba je odměnou. Je to nádherný obřad, který vám přinese radost a extázi. A to za to přeci stojí, ne? Je jedno zda existuje Bůh nebo ne. Je to podobné jako s tancem. Pokud máte radost z tance, je vám jedno, zda máte u toho publikum nebo ne. Protože sám tanec vám přináší uspokojení. Stejnou podstatu má i modlitba. Ta představuje prostředek i cíl. 

A co modlitba vlastně ne? je to otevřenost vůči Bohu. Pokud při modlitbě něco žádáte, znehodnocujete ji. Při modlitbě buďte pasivní, otevření a tiší, buďte připraveni na vše, ať se stane cokoli. Modlitba totiž představuje stav mysl. Nemůže změnit to, co s vámi zamýšlí Bůh, ale může změnit vás. Tím se však stane podvod. Nebesa jsou s vámi pouze když vy jste s nimi. Jiná cesta neexistuje. Modlitba je vlastně energetické děním. Není to dění mezi věřícím a Bohem.

Meditace modlitby

Délka: 18 min

Nevhodnější čas pro modlitbu je noc. Zvolte dobu těsně před tím, než půjdete spát. Nebo se můžete modlit i ráno, ale pak je důležité zařadit 15 min odpočinek.

 

Zvedněte obě ruce dlaněmi k nebi, hlavu mějte zdviženou, a ciťte jak ve vás plyne bytí. Jakmile začne energie po vašich rukách stékat, ucítíte jemné chvění. Dovolte si to, nebraňte tomu. Vnímejte, jak vaše tělo vibruje energií. Budete cítit splývání se zemí - jing a jang, muž a žena,... Rozplýváte se. Dochází k sjednocení dvou elementů. Dělejte to tak 2-3 min a v momentě, kdy se cítíte naplněni si lehněte na zem a polibte ji. Dojde tak k spojení Božské energie a energie Země. 

Celý proces opakujte 6x, dojde tak k odblokování každé z čaker. Pokud budete chtít, můžete tuto meditaci udělat i víckrát. Ale hlavně ne méně krát! Cítili byste se pak neklidní a neusnuli byste.  Po modlitbě běžte spát. Tato energie vás pak obklopí na celou noc.  Ráno po probuzení ucítíte svěžest, jakou jste už dlouho necítili. Budete plni elánu. Ve vašem srdci se rozezní nová píseň, do vašich nohou přijde nový tanec...