MOHENDŽODÁRO
TANTRA PRO ŽENY

MUDr. Monika Sičová

 

Pohled

Mohendžodáro je tajemný, omlazující a zkrášlující rituál ze starodávné indické tradice přizpůsobený současné ženě a jejím potřebám.  Pro více informací klikněte zde


Cesta od bolesti

DÍVEJTE SE BEZE SLOV

Meditace se děje v přítomnosti. Mysl se zabývá minulostí. Meditace nepředstavuje žádnou reakci na něco, ale dává odpověď na to, jak vidí věci. Vyzkoušejte následující věc. Dívejte se kolem sebe a zapomeňte na to, že máte mysl. Přestaňte hodnotit co je hezké a co ošklivé. Nepoužívejte pro to slova. Jen se dívejte. Mysli se to samozřejmě nebude líbit. Řekněte jí: "Buď potichu, nech mě se jen podívat, jen se dívám."

Ze začátku to půjde velmi těžko. Ale začněte s věcmi, ke kterým nejste tak připoutaní. Např. skála, nebe, strom... Pokud nejdříve začnete u svého partnera, půjde to opravdu velmi těžko...

MODRÁ - BARVA TICHA

Při dívání se na modrou barvu - oblohu, řeknu jen tiše seďte. Za chvíli ucítíte souzvuk s touto barvou. Modrá vám přináší hluboké ticho. Je to barva ticha a nehybnosti, klidu a odpočinku. Cítíte to krásné modré záření? To vám přináší uvolnění. 

POZORUJTE SVOU BOLEST HLAVY

Když vás začne bolet hlava, zkuste malý experiment jak se bolesti zbavit. Až ho budete ovládat, můžete jej použít i na závažnější nemoci. Dívejte se na svou bolest jako na svého přítele. Pokud se na ni budete dívat jako na nepřítele, bude vám neustále uhýbat. Dívejte se na ni jako na svého rádce, který vás upozorňuje na to, že se něco děje, něco není v pořádku. Nesnažte se tu bolest zastavit, jen se dívejte. Buďte velmi bdělí, protože bolest hlavy vám může prozradit nějaké významné poselství. Dívejte se velmi tiše a najednou budete velmi překvapeni z toho, co se děje:

  • čím více budete bolest pozorovat, tím bude sílit - proč to tak je? Protože najednou bolest vnímáte, nepotlačujete ji. Pokud nesílí, stále se jí vyhýbáte.
  • další efekt je ten, že vás už nebude bolet celá hlava, ale velmi snadno najdete místo, kde má bolest své centrum. Pokud bolest budete opravdu pečlivě pozorovat, bude mít velikost špendlíkové hlavičky a bude velmi ostrá. Dívejte se na ni však dál.
  • pokud se na ní budete opravdu dívat dál do místa, kde se koncentruje, najednou zažijete, že několikrát zmizí. A když zmizí, zjistíte, co je její příčinou. Zjeví se vám to.