MOHENDŽODÁRO
TANTRA PRO ŽENY

MUDr. Monika Sičová

 

Střed zvuku - meditace se zvuky

Mohendžodáro je tajemný, omlazující a zkrášlující rituál ze starodávné indické tradice přizpůsobený současné ženě a jejím potřebám.  Pro více informací klikněte zde

Tuto meditaci můžete provádět v podstatě kdekoliv. Posaďte se a vnímejte zvuky, které k vám přicházejí. Je jedno zda posloucháte ruch ve městě nebo krásnou hudbu.


Pokyny k meditaci střed zvuku

Zavřete si oči a vnímejte, jak celý vesmír je naplněn zvukem. A vy jste středem toho zvuku, veškerý zvuk přichází k vám. Střed je bez zvuku a proto slyšíte jen ty zvuky, které do vás pronikají. Jakmile toto místo najdete, zvuky se rozplynou a vy uslyšíte zvuky bez zvuků, střed života. Tento stav je velice důležitý, protože se neobracíte k jiným, ale ve středu jste pouze sami se sebou. 

V této meditaci můžete kombinovat 2 metody:

1) vnímáte zvuky přicházející ze středu

2) zastavíte příliv všech zvuků a vnímáte střed bez zvuku

Nejdříve se na několik měsíců zaměřte na první způsob, následně na druhý a pak už je kombinujte. S touto technikou zůstanete navždy mladí!

Doporučení

Začněte tím, že tuto techniku bude zkoušet na nějakém hlučném místě, kde je hodně zvuků. Zvuk neslyšíte v uších, ale mnohem hlouběji. Zasahuje do oblasti břicha, kolem pupíku. Do hlavy jde pouze slovo o kterém přemýšlíte a hodnotíte jej. To není cílem této meditace.