MOHENDŽODÁRO
TANTRA PRO ŽENY

MUDr. Monika Sičová

 

Tanec

Mohendžodáro je tajemný, omlazující a zkrášlující rituál ze starodávné indické tradice přizpůsobený současné ženě a jejím potřebám.  Pro více informací klikněte zde

"Meditace nemá nic společného s vážností. Meditace je hravost. Proto tolik trvám na tanci, na zpěvu." Osho


Neexistuje lepší technika než tanec

Délka: 1h

 

Pokud váš pohyb bude extatický, stane se z něj tanec. Pohyb musí být tak úplný, že zmizí vaše ego.

Tanec odjakživa představoval meditační techniku. Nešlo vůbec o tanec jako takový, ale o dosažení extázy, kdy zmizel tanečník a byl jen tanec. Ztraťte se v tanci. Klasická meditace je oddělená, je určená především pro ty, kteří nemají tvořivou energii. Ale umělec - tanečník, malíř, sochař, ty nepotřebují jinou meditaci. Jen prostoupí svým rozměrem tak hluboko, až dosáhnout transcendence. 

K tanci nepotřebujete znát žádnou techniku prostě tančete jako malé dítě. Získáte tak úplně jiný rozměr, jinou kvalitu. Postupně zmizí vaše techniky tance. Tančete jako kdybyste milovali celý svět. Jako kdybyste tančili se svým milovaným. Tím je Bůh.

Tančete jako strom

Zvedněte ruce a představte si, že jste strom v silném větru. Prší. Všechnu vaši energii dejte tanci, pohybujte se s větrem, vnímejte ho. Nejlépe vám tato meditace půjde v přírodě, kde se můžete postavit mezi stromy a necháte do vás vstupovat vítr. Identifikace se stromem vás vrátí do prvotního vědomí. Strom vám dá energii, posílí a vyživí vás. Povídejte si s  ním, obejměte ho. Pokud nemůžete jít do přírody, stroupněte si doprostřed místnosti a situaci si vizualizujte. Tančete...

Uvolněte napětí v hlavě

Stoupněte si a buďte v klidu. Jen vaše prsty nechte pohybovat. Vnímejte ten pohyb uvnitř sebe. Oči mějte zavřené. Nechte energii, ať proudí do vašich rukou čím dál víc. Pokud svým rukám dáte úplnou svobodu pohybu, uvolní se tím veškeré napětí, které máte nahromaděné v mozku. Důvodem je  že pravá ruka je spojena levou hemisférou a levá ruka je spojena s pravou hemisférou mozku. Dle energie, kterou potřebuje váš mozek uvolnit může jít každá ruka jinak vysoko. Vnímejte to.

Jemnost tance

Délka: 40 min (20 min jemný pohyb + 20 min zastavení)

Tělesný pohyb představuje hrubou energii. Jemnou energii pohybu vytvoříte pouze tak, že vaše tělo bude úplně nehybné a vy budete tiší.  Připraví se tak jemná energie, která ale nemá kudy ven. Pohybuje se tedy uvnitř vás. Nejdříve je však ale potřeba pohyb. Začněte se pohybovat a když ucítíte, jak energie pulzuje, nasměrujte ji do jemných vrstev a zastavte se, úplně ztuhněte. Energie pak začne pracovat uvnitř vás.

Doporučení

Pozvěte pár svých přátel a zatančete si společně. Pomůže vám to. Člověk sám je slabý, nechce se mu do toho. Energie ostatních vás více vtáhne do tance. Pamatujte, že meditace přináší výsledky pouze tehdy, pokud se dělá pravidelně. Nejlepší tedy je tančit na stejném místě, při stejné atmosféře každý den. Vaše tělo si na to za chvíli zvykne jako na jídlo a pak jen stačí vejít do místnosti a budete připraveni k tanci.